Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy - strona główna

Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy

Biuletyn Informacji Publicznej

Klub Pracy to forma pomocy w aktywnym poszukiwaniu pracy osobom bezrobotnym, poszukującym pracy oraz innym zainteresowanym. Pomoc w aktywnym poszukiwaniu pracy w klubach pracy jest realizowana przez organizowanie i prowadzenie szkoleń z zakresu umiejętności poszukiwania pracy. Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla osób, które nie posiadają doświadczenia w poszukiwaniu pracy lub nie osiągały pozytywnych efektów swoich działań w tym zakresie oraz dla osób, które powracają na rynek pracy po długim okresie braku aktywności zawodowej. 

Podczas szkolenia uczestnicy klubu pracy mogą :

Ø  poznać procesy i tendencje zachodzące na rynku pracy, które mają bezpośredni wpływ na sposób i skuteczność poszukiwania pracy,

Ø  poznać swoje mocne strony i ocenić ich przydatność na rynku pracy,

Ø  dokonać bilansu umiejętności, możliwości i predyspozycji zawodowych, co może być inspiracją do znalezienia pomysłu na własną drogę zawodową,

Ø  przygotować się do autoprezentacji,

Ø  poznać zasady pisania dokumentów aplikacyjnych,

Ø  nabyć umiejętność prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych,

Ø  opracować strategie pokonywania barier w poszukiwaniu zatrudnienia,

Ø  nawiązywać kontakty pomocne w zatrudnieniu. 

 Zajęcia te mają na celu wzmocnienie wśród członków Klubu wiarę we własne umiejętności i możliwości kierowania własnym życiem.

 

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, po to aby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Nie blokując tych plików wyrażasz zgodę na zapisywanie ich przez nasz serwis.